etkileşim araçları

Interaktif videolarda kullanılan etkileşim seçenekleri her geçen gün artıyor. Sıklıkla başvurduğum araçları sizler için kısaca özetlemek isterim. Yazının sonundaki alandan güncel etkileşim araçlarına yer verdiğim sunumu indirebilirsiniz.

seçme özgürlüğü.

Çalışanların izleyici rolünde kalmayıp, eğitimin bir parçası olmaları, aktif olarak katılmaları ve video ile etkileşime girerek seçimlerinin sonuçlarını anında görmeleri, senaryoyu yönlendirmeleri; izleme, katılım ve tamamlama oranlarını standart eğitim içeriklerine göre %700 arttırıyor.

analiz, ölçme ve değerlendirme

İnteraktif videoların en önemli katkılarından biri de çalışanların bilgi seviyelerini anlık olarak ölçebilmesi. Gelişim programlarının tasarlanmasından önce ihtiyaç analizi aşamasında çalışanlarınızın bilgilerini ölçebilir, ihtiyacın karşılanıp karşılanmadığını eğitim öncesi ve sonrası yapacağınız envanter ve soru setleri ile değerlendirebilirsiniz. Video üzerinden soru sorma ve yanıt alma sayesinde yönetim kademesinin görüşlerini hızlıca paylaşabilir ve çalışanlarınızın fikirlerini duymak için bu araçları kullanabilirsiniz.